Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Постанова ВАСУ від 25.02.2026 року у справі №815/4964/17 Постанова ВАСУ від 25.02.2026 року у справі №815/4...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Вищий адміністративний суд України

вищий адміністративний суд україни ( ВАСУ )

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 21.06.2018 року у справі №815/4964/17
Постанова ВАСУ від 25.02.2026 року у справі №815/4964/17

Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2026 року

м. Київ

справа № 815/4964/17

адміністративне провадження № К/9901/54602/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

Судді-доповідача - Васильєвої І.А.,

суддів - Юрченко В.П., Хохуляка В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження

касаційну скаргу Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В»

на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2017 (суддя: Вовченко О.А.)

та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2018 (судді: Шляхтицький О.І.. Потапчук В.О.. Семенюк Г.В.)

у справі № 815/4964/17

за позовом Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В»

до Арцизької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області,

Головного управління ДКС України в Одеській області

про стягнення пені за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на поточний банківський рахунок приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» за жовтень 2014 року в розмірі 880758,74 грн., за серпень 2014 року в розмірі 1416379,21 грн, -

В С Т А Н О В И В:

У вересні 2017 року Приватне підприємство «БЕССАРАБІЯ-В» (далі - позивач, ПП «БЕССАРАБІЯ-В», Підприємство») звернулося до суду з позовом до Арцизької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області (далі - відповідач 1, Арцизька ОДПІ, податковий/контролюючий орган), Головного управління ДКС України в Одеській області (далі - відповідач 2, ГУ ДКС України в Одеській області), в якому, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 13.12.2017 (т. 2 а.с. 123-134) просило:

1) стягнути з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області на користь Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» пеню за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на поточний банківський рахунок Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» (п/р НОМЕР_1 в ПАТ АБ «Південний», МФО 328209), за серпень 2014 року, в розмірі 1377645,58 грн.;

2) стягнути з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області на користь Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» пеню за нездійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на поточний банківський рахунок Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» (п/р НОМЕР_1 в ПАТ АБ «Південний», МФО 328209), за жовтень 2014 року, в розмірі 649520,90 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач наголосив, що згідно з приписами п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України, він має право на стягнення пені, обчисленої після 26.08.2015, оскільки станом на 12.12.2017 висновок про відшкодування суми ПДВ за жовтень 2014 року в сумі 1496394,00 грн. не складено і не скеровано до відповідного органу ДКС України, не зважаючи на те, що у справі № 815/4450/15 визнано протиправну бездіяльність Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області щодо не направлення висновку про відшкодування сум ПДВ за жовтень 2014 року в сумі 1496394,00 грн.

29.06.2017 Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські області провела взаємозалік по особовому рахунку ПП «БЕССАРАБІЯ-В» та зменшила суму бюджетного відшкодування за жовтень 2014 року з 1496397,00 грн. до 998894,00 грн., тобто на суму 497500,00 грн. застосованих штрафних санкцій. Водночас, грошові зобов`язанні ПП «БЕССАРАБІЯ-В» за штрафними санкціями у розмірі 497500,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 10.11.2016 № 0001404201 за приписами абз. 4 п. 56.18 Податкового кодексу України було узгоджено ще 08.06.2017 - у день ухвалення постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 08.06.2017 у справі № 808/3700/16, якою апеляційну скаргу ПП «БЕССАРАБІЯ-В» у справі про оскарження податкового повідомлення-рішення від 10.11.2016 № 0001404201 залишено без задоволення. Загальна сума розрахованої за приписами п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України пені за несвоєчасне відшкодування на користь ПП «БЕССАРАБІЯ-В» ПДВ за жовтень 2014 року, обчисленої за період з 27.08.2015 (дати звернення до суду з позовом у справі № 815/5007/15) до 12.12.2017 (дати розгляду позову у справі №815/4964/17), становить, як стверджує позивач, 649 520,90 грн.

До того ж позивач зазначав, що протиправність дій податкового органу із зменшення суми бюджетного відшкодування за серпень 2014 року на суму 2416713,00 грн. доведено у судовому порядку у справі № 815/2244/15, тоді як несвоєчасне перерахування грошових коштів у рахунок такого відшкодування підтверджено матеріалами справи. ПП «БЕССАРАБІЯ-В» протягом 2,5 років не отримувало бюджетне відшкодування ПДВ за серпень 2014 року, у той час як згідно з приписами п.200.10-200.13 Податкового кодексу України мало отримати найпізніше упродовж 70-72 календарних днів.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2017, залишеним без змін постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2018, позов задоволено частково та стягнуто з Державного бюджету України на користь приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» (п/р 26000010040105 в ПАТ АБ «Південний», МФО:328209) пеню за порушення строків відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2014 року та серпень 2014 року в розмірі 1 021 996,30 грн. В іншій частині в позові відмовлено.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції, з мотивами якого погодився суд апеляційної інстанції, виходили з того, що при обчисленні пені має враховуватися облікова ставка Національного банку України, встановлена на момент виникнення пені, протягом строку дії такої пені, включаючи день погашення. Таким чином облікова ставка Національного банку України фіксується на момент виникнення пені та у разі зміни розміру ставники протягом строку нарахування пені такі зміни при обчисленні не враховуються.

Отже суди дійшли висновку, що сума нарахованої пені за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування з ПДВ за серпень 2014 року підлягає стягненню за період з 09.06.2017 (дати узгодження грошового зобов`язання по податковому повідомленню-рішенню від 10.11.2016 № 0001404201) по 12.12.2017 (дата зазначена у розрахунку у заяві про зміну позовних вимог), тобто 183 дні, з урахуванням 14% облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені (21.01.2015) та становить 415427,24 грн.

Тоді як за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування з ПДВ за жовтень 2014 року підлягає стягненню пеня за період з 19.04.2016 (дати набрання законної сили постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09.07.2015) по 31.03.2017 (дата відшкодування ПДВ за декларацією за серпень 2014 року у розмірі 2416713,00 грн. згідно платіжного доручення №2 від 31.03.2017), тобто 347 дні, з урахуванням 22% облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені ((19.04.2016) становить 606549,06 грн.

Не погоджуючись із судовими рішеннями першої та апеляційної інстанції позивач звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою, в якій просить скасувати судові рішення першої та апеляційної інстанції та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

В доводах касаційної скарги скаржник зазначив, що судами попередніх інстанцій порушено норми матеріального та процесуального права та порушено принцип офіційного з`ясування всіх обставин справи, що призвело до неправильного вирішення спору.

Щодо бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2014 року, то за переконанням скаржника, судами попередніх інстанцій зроблений невірний розрахунок пені за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування ПДВ, оскільки суди попередніх інстанцій застосували приписи п/п. «г» п. 200.17 ст. 200 Податкового кодексу України, в редакції, яка набрала чинності лише 01.01.2017, тоді як позивач заявив про відшкодування суми пені за серпень 2014 року 20.09.2014, у розмірі 2 416 713,00 грн., яка доведена у судовому порядку, а несвоєчасне перерахування грошових коштів у рахунок такого відшкодування підтверджено матеріалами справи, з огляду на що слід керуватися тим законом про бюджетне відшкодування, який був чинним на момент подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування.

Додає, що при обчислені пені має враховуватися облікова ставка Національного банку України, встановлена на момент виникнення пені, протягом строку дії такої пені та у разі зміни розміру ставки протягом строку нарахування пені, такі зміни при обчисленні враховуються, що і було зроблено позивачем.

За твердженням скаржника, загальна сума розрахованої за приписами п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України пені за несвоєчасне відшкодування на користь ПП «БЕССАРАБІЯ-В» ПДВ за жовтень 2014 року, обчисленої за період з 27.08.2015 (дати звернення до суду з позовом у справі № 815/5007/15) до 12.12.2017 (дати розгляду позову у справі № 815/4964/17), становить, як стверджує позивач 649 520,90 грн., у зв`язку з чим суди попередніх інстанцій зробили невірний розрахунок прострочення виплати бюджетного відшкодування за податковою декларацією з ПДВ № 9067900466 за жовтень 2014 року та неправомірно застосували норми законодавства.

Скаржник також зазначає, що 30.09.2015 на поточний рахунок позивача перераховано бюджетне відшкодування з ПДВ за жовтень 2014 року у сумі 17 919 472,00 грн. замість 19 415 866,00 грн. Тобто, податковим органом було зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ за жовтень 2014 року у розмірі 1 496 394,00 грн., неправомірність дій щодо зменшення якої визнано протиправними рішеннями судів у справі № 815/489/16. Тоді як у справі № 815/4450/15 визнано бездіяльність податкового органу щодо не направлення висновку про бюджетне відшкодування суми ПДВ у розмірі 1 496 394,00 грн. та зобов`язано податковий орган підготувати та подати до органів казначейства висновок про відшкодування ПДВ у розмірі 1 496 394,00 грн.

29.06.2017 суму бюджетного відшкодування у розмірі 1 496 394,00 грн. позивачем було зменшено на суму 497 500,00 грн. у рахунок зменшення суми заборгованості позивача перед Державним бюджетом України, у зв`язку з чим сума бюджетного відшкодування на користь позивача становить 998 894,00 грн., з огляду на що загальна сума розрахованої за приписами п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України пені за несвоєчасне відшкодування на користь ПП «БЕССАРАБІЯ-В» ПДВ за серпень 2014 року, обчисленої за період з 27.08.2015 (дати звернення до суду з позовом у справі № 815/5007/15) до 31.03.2017 (дати погашення заборгованості з бюджетного відшкодування за серпень 2014 року), становить 1 377 645,55 грн.

Відтак, за переконанням скаржника, судами попередніх інстанцій зроблений невірний розрахунок прострочення виплати бюджетного відшкодування за податковою декларацією з ПДВ № 9067900466 за жовтень 2016 року та за податковою декларацію з ПДВ № 9054443494 за серпень 2014 року та неправильно застосовано норми законодавства.

Відзиву на касаційну скаргу відповідачами не надано, що не є перешкодою для розгляд справи по суті.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи касаційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Податковим кодексом України (далі - ПК України у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно п/п.14.1.18 пункту 14.1 статті 14 ПК України бюджетне відшкодування - відшкодування від`ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Порядок визначення суми податку, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків врегульовано статтею 200 ПК України.

Пунктами 200.1-200.4 ст. 200 ПК України врегульовано що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

При від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від`ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від`ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов`язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; б) залишок від`ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до пунктів 200.7 та 200.10 цієї статті платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Пунктом 200.11 ст. 200 ПК України передбачено що за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Перелік достатніх підстав, які надають право податковим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.п. 200.12 та 200.13 ст. 200 ПК України контролюючий орган зобов`язаний у п`ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п`яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Відповідно до п. 200.23 ст. 200 ПК України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що у разі виконання платником податків, який має право на отримання бюджетного відшкодування, вимог статті 200 ПК України, за умови підтвердження достовірності нарахування такого відшкодування контролюючий орган зобов`язаний у п`ятиденний строк після закінчення перевірки/отримання рішення суду подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Неподання контролюючим органом у строк встановлений статтею 200 ПК України до органів Державної казначейської служби України висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, та непогашення, у зв`язку з цим, заборгованості бюджету з податку на додану вартість, обумовлює набуття платником податку права на пред`явлення вимоги про стягнення пені відповідно до пункту 200.23 статті 200 ПК України, за якою суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23.10.2020 у справі № 810/290/17.

У постанові від 14.03.2019 у справі №822/553/17 Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду дійшли висновку, що держава в особі відповідних державних органів, виконуючи певний комплекс дій, зобов`язана повернути платнику суму бюджетного відшкодування з ПДВ протягом законодавчо встановленого строку після дня набуття відповідною сумою статусу узгодженої. Якщо ж протягом згаданого строку необхідних дій для відшкодування податку здійснено не було, невідшкодовані суми перетворюються на бюджетну заборгованість, на яку в силу положень пункту 200.23 статті 200 ПК України нараховується пеня.

Передумовою початку нарахування пені є невиконання контролюючим органом обов`язку з виплати заборгованості з відшкодування податку на додану вартість протягом строку, визначеного статтею 200 ПК України.

Нарахування пені пов`язується саме із недотриманням суб`єктами владних повноважень положень статті 200 ПК України, яка визначає, зокрема, комплекс дій, необхідних для своєчасного повернення сум бюджетної заборгованості з податку на додану вартість. Наведений юридичний факт, у свою чергу, зумовлює виникнення фінансових правовідносин між боржником в особі держави та кредитором - платником податків, права якого порушені саме внаслідок несплати йому відповідної суми.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ПП «БЕССАРАБІЯ-В» зареєстровано як юридична особа 19.02.2008 та знаходиться на податковому обліку в Арцизькій ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області.

Позивач з 20.02.2008 зареєстрований платником ПДВ із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

22.09.2014 позивачем було подано до Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області (Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області) податкову декларації з ПДВ за серпень 2014 року разом із розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), розрахунком сум бюджетного відшкодування (Д3), заявою про повернення сум бюджетного відшкодування (Д4) за відповідні періоди. Вказана декларація прийнята та зареєстрована Арцизькою ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області, що підтверджується квитанцією №2 (т. 1 а.с. 28).

Згідно розрахунку бюджетного відшкодування (Д3) за серпень 2014 року, позивачем заявлено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у розмірі 16943457 грн. (т. 1 а.с. 36).

Для перевірки правомірності нарахування ПП «БЕССАРАБІЯ-В» бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за серпень 2014 року у сумі 16943457,00 грн., Арцизькою ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області проведено відповідну перевірку за результатом якої складено акт документальної позапланової виїзної перевірки достовірності декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість від 12.11.2014 № 497/15-35434347 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування приватним підприємством «БЕССАРАБІЯ-В» (код за ЄДРПОУ 35434347) бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за серпень 2014 року», яким підтверджено відображене ПП «БЕССАРАБІЯ-В» у декларації за серпень 2014 року бюджетне відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку у сумі 14526744,00 грн. та встановлено, що в порушення п/п. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України ПП «БЕССАРАБІЯ-В» у декларації за серпень 2014 року завищено заявлену суму бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку на загальну суму 2416713,00 грн.

Судами також встановлено, що правомірність висновків, викладених у акті від 12.11.2014 № 497/15-35434347 на підставі якого прийнято податкове повідомлення рішення № 0001211500 від 25.11.2014, було предметом розгляду у адміністративній справі № 815/2244/15.

Так, постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09.07.2015 у справі № 815/2244/15 визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення форми «В1» Арцизької ОДПІ № 0001211500 від 25.11.2014 (т. 2 а.с. 27-33).

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.11.2015 у справі № 815/2244/15 визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Арцизької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області від 25.11.2014 № 0001211500 в частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за серпень 2014 року на суму 208 356 грн. та в частині нарахування штрафних санкцій в розмірі 104178,5 грн. та відмовлено ПП «Бессарабія-В» у задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Арцизької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області від 25.11.2014 № 0001211500 в частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за серпень 2014 року на суму 2207878 грн. та застосування штрафних санкції у сумі 1103939 грн.

Ухвалою Вищого адміністративного суду від 09.02.2016 у справі № 815/2244/15 постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.11.2015 скасовано в частині відмови у задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «В1» Арцизької ОДПІ №0001211500 від 25.11.2014 на суму на 2207878 грн. та в цій частині направлено справу на новий розгляд до Одеського апеляційного адміністративного суду, в решті постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.11.2015 залишено без змін.

Одеським апеляційним адміністративним судом прийнято ухвалу від 06.04.2016, якою апеляційну скаргу Арцизької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області - залишено без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 09.07.2015 в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «В1» №0001211500 від 25.11.2014 на суму 2207878,00 грн. за основним платежем та на суму 1103939 грн. за штрафними санкціями - залишено без змін (т. 2 а.с. 34-40). Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 09.07.2015 у справі № 815/2244/15 набрала законної сили 19.04.2016.

Згідно листа Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області № 940/10/15-07-12-01 від 23.02.2017 на підставі вищевказаних рішень суду, відповідні зміни були внесені до комп`ютерних баз даних та автоматизованих інформаційних систем державної податкової служби (т. 2 а.с. 105, 114). У вказаному листі також зазначено, що на теперішній час суми по яких закінчено провадження по справам, рахуються у загальній сумі переплати по ІКП з податків на додану вартістю.

Судами також встановлено, що 31.03.2017 згідно платіжного доручення № 2 відповідачем на рахунок ПП «Бессарабія В» перераховано 2416713,00 грн. із зазначенням у графі «Призначення платежу» - «відшкодування ПДВ за декларацією за серпень 2014 року (т. 2 а.с. 18).

З урахуванням оскарження податкового повідомлення-рішення № 0001211500, суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку, що періодом за який позивач має право на нарахування пені у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення, що не відшкодована протягом визначеного статтею 200 ПК України строку, яка вважається заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ (серпень 2014 року у розмірі 2416713) є період з 19.04.2016 (дати набрання законної сили постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09.07.2015 у справі № 815/2244/15 ) по 31.03.2017 (дата відшкодування ПДВ за декларацією за серпень 2014 року у розмірі 2416713,00 грн. згідно платіжного доручення №2 від 31.03.2017), тобто 347 дні.

Облікова ставка Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені (19.04.2016 зважаючи на п. 200.23 ст. 200 ПК України) становить 22%.

Отже, суди попередніх інстанцій дійшли правильних висновків, що на користь ПП «Бесарабія-В» підлягає стягненню з Державного бюджету України пеня за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на поточний банківський рахунок ПП «БЕССАРАБІЯ-В» (п/р НОМЕР_1 в ПАТ АБ «Південний», МФО 328209), за серпень 2014 року, в розмірі 606549,06 грн. (2416713 (сума, що підлягає відшкодуванню)*22% (облікова ставка Національного банку України)*120%:365*347 (кількість днів затримки).

Крім того, суди попередніх інстанцій встановили, що ПП «БЕССАРАБІЯ-В» було подано до Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області (Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області) податкову декларації з ПДВ за жовтень 2014 року разом із розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), розрахунком сум бюджетного відшкодування (Д3), заявою про повернення сум бюджетного відшкодування (Д4), розшифровкою податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), довідкою про залишок від`ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого в звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Д2), заявою про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (Д8) за відповідний період (т.1 а.с. 64-67). Вказана декларація прийнята та зареєстрована Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області, що підтверджується квитанцією №2 (т. 1 а.с. 68, 83).

Згідно розрахунку бюджетного відшкодування (Д3) за жовтень 2014 року, позивачем заявлено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у розмірі 19645679,00 грн. (т. 1 а.с. 72).

Для перевірки правомірності нарахування ПП «Бесарабія-В» бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за жовтень 2014 року у сумі 19645679,00 грн., Арцизькою ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області проведено відповідну перевірку за результатом якої складено акт документальної позапланової виїзної перевірки достовірності декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість від 13.01.2015 № 1/15-35434347 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування приватним підприємством «БЕССАРАБІЯ-В» (код за ЄДРПОУ 35434347) бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за жовтень 2014 року, яким підтверджено відображене ПП «БЕССАРАБІЯ-В» у декларації за жовтень 2014 року бюджетне відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку у сумі 19415866,00 грн. та встановлено, що на порушення пп.14.1.181 п.14.1 ст.14, п.198.1, п.198.2, п.198.6 ст.198, п.201.4 ст.201 р.V Податкового Кодексу України ПП «БЕССАРАБІЯ-В» у декларації за жовтень 2014 року завищено заявлену суму бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку на загальну суму 13723,00 грн. (т.1 а.с. 84-102);

Сума відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок підприємства у розмірі 19415866 грн. за декларацією, податною за жовтень 2014 року, підтверджена вищевказаним актом документальної позапланової виїзної перевірки від 13.01.2015 № 1/15-35434347.

Суди встановили, що згідно розрахунку, який позивач наводить у заяві про зміну розміру позовних вимог, періодом за яким ПП «Бессарабія-В» просить суд стягнути з контролюючого органу пеню за жовтень 2014 року є період з 27.08.2015 по 12.12.2017 в розмірі 649520,94 грн.

Так, постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04.11.2015 у справі № 815/5007/15, яка набрала законної сили 27.01.2016 стягнуто з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області на користь приватного підприємства БЕССАРАБІЯ-В (ЄДРПОУ 35434347) пеню за несвоєчасне здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на поточний банківський рахунок ПП «БЕССАРАБІЯ-В» (п/р НОМЕР_1 в ПАТ АБ Південний, МФО 328209), за листопад, грудень 2013 року, серпень, вересень, жовтень та листопад 2014 року, травень 2015 року в розмірі 10133313,44 грн. (десять мільйонів сто тридцять три тисячі триста тринадцять гривень 44 коп.) (т.1 а.с. 132-137, 183-198, т. 2 а.с. 59-73).

При цьому пеня у вказаній справі була стягнута з відповідача за несвоєчасно відшкодовану суму податку на додану вартість за звітний період з 25.11.2014 по 26.08.2015 у розмірі 567656,09 грн.; за несвоєчасно відшкодовану суму податку на додану вартість за звітний період жовтень 2014 року: з 21.01.2015 по 26.08.2015 у розмірі 266659,92 грн.

У зазначеній постанові Одеського окружного адміністративного суду від 04.11.2015 у справі №815/5007/15, яка набрала законної сили 27.01.2016 судом встановлено, що Арцизькою ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області було підготовлено висновок про суму відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2014 року у розмірі 19415866 грн. №165-00 від 26.08.201 та 30.09.2015 згідно платіжного доручення № 25 відповідачем на рахунок ПП «Бессарабія В» перераховано 17 919 472,00 грн. із зазначенням у графі «Призначення платежу» - «відшкодування ПДВ за декларацією за жовтень 2014 року (т. 2 а.с.167).

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 10.02.2016 у справі № 815/4450/15 (дата набрання законної сили 10.02.2016) зобов`язано Арцизьку об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області підготувати та подати ГУ ДКС України в Одеській області висновок про відшкодування суми ПДВ Приватному підприємству «Бессарабія-В» в сумі 1496394 грн. (т. 1 а.с. 123-130).

У цій справі суди попередніх інстанцій встановили, що у справі № 815/4450/15 суди встановили, що: «Арцизькою ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області у відповідності до Порядку № 68/23 та Регламенту № 522 направлено узагальнену інформацію по ПП Бессарабія-В щодо відшкодування суми податку на додану вартість на розрахунковий рахунок підприємства у розмірі 19415866грн. за декларацією, податною за жовтень 2014 року, яка була підтверджена актом документальної позапланової виїзної перевірки від 13.01.2015.

Листом ГУ ДФС в Одеській області від 30.09.2015 № 10928/7/15-32-20-03-29, яке надійшло на електронну адресу Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, повернуто узагальнену інформацію № 44 щодо (визначених у висновках) обсягів сум бюджетного відшкодування ПДВ по платниках, у яких суми бюджетного відшкодування заявлені у періоді дії Податкового кодексу України.

З поверненої узагальненої інформації № 44 вбачається, що контролюючим органом було погоджено суму, яка підлягає бюджетному відшкодуванню ПП Бессарабія-В тільки у загальному розмірі 17919472грн. При цьому не включено суму бюджетного відшкодування у розмірі 1496394грн., з урахуванням наявної інформації щодо здійснення заходів по проведенню документальної позапланової перевірки одного з постачальників ПП «Бессарабія-В» - СВК Прогрес.

У зв`язку з відсутністю узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування ПДВ і закінченням 5-денного терміну відшкодування податку на додану вартість, УДКС в Арцизькому районі Одеської області листом від 25.09.2015 за № 01-32/668 повернуто висновок від 26.08.2015 №165-00 на суму 19415866грн. та висновок від 10.07.2015 №114-00 на суму 22000000 грн. по ПП «Бессарабія-В».

Листом УДКС в Арцизькому районі Одеської області від 28.09.2015 № 01-32/679 на виконання листа Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області № 10082/9/15-07-20-01 від 28.09.2015 повернуто висновок від 26.08.2015 №165-00 на суму 19415866 грн. та висновок від 10.07.2015 № 114-00 на суму 22000000 грн. по ПП «Бессарабія-В».

Однак, 30.09.2015 на розрахунковий рахунок ПП Бессарабія-В за №260000010040105, відкритий в ПАТ АБ Південний були зараховані грошові кошти в розмірі 17919472 грн., призначення платежу бюджетне відшкодування з декларацією за жовтень 2014 року, висновок №180-00 від 25.09.2015 року згідно платіжного доручення №25 від 30.09.2015.

Отже не повернутою залишилась сума бюджетного відшкодування з ПДВ за жовтень 2014 року у розмірі 1496394,0 грн.».

Судами також встановлено, що в період з 29.12.2015 по 30.12.2015 Арцизькою ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області проведено позапланову невиїзну перевірку ПП «Бессарабія-В» з питань взаємовідносин з Сільськогосподарським виробничим кооперативом «Прогрес» (код ЄДРПОУ 05414679) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.09.2014 по 30.11.2014 за результатами проведеної якої складено акт № 460/15-07-22-35434347 від 31.12.2015 (т. 2 а.с. 41-57). Згідно висновків вказаного акту за ПП «Бессарабія-В» встановлені порушення вимог п/п. 14.1.181 п. 14.1 ст.14 р. I, п. 44.1 ст.44 р. II, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п.198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, внаслідок чого підприємством завищено від`ємне значення різниці між сумою податкового кредиту на 1890533,88 грн.

На підставі висновків акту № 460/15-07-22-35434347 від 31.12.2015 Арцизькою ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкові повідомлення-рішення форми В4 №0000052200 від 22.01.2016 про зменшення розміру від`ємного значення суми податку на додану вартість на суму 86226,00 грн., та форми В1 № 0000042200 від 22.01.2016 про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 1 804307,58 грн. та нараховано штрафні (фінансові) санкції на суму 902153,80 грн. (т. 1 а.с. 209-210).

Правомірність прийняття вказаних податкових рішень було предметом розгляду у адміністративній у справі № 815/489/16, в якій постановою Одеського окружного адміністративного суду від 25.03.2016, яка набрала законної сили 05.07.2016 визнано протиправними та скасовано у повному обсязі прийняті Арцизькою об`єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області податкові повідомлення-рішення: форми В4 №0000052200 від 22.01.2016 про зменшення розміру від`ємного значення суми податку на додану вартість на суму 86226,00 грн., форми В1 № 0000042200 від 22.01.2016 про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 1 804 307,58 грн. та штрафними санкціями на суму 902 153,80 грн., на підставі акту про результати позапланової невиїзної перевірки Приватного підприємства «Бессарабія-В» з питань взаємовідносин з Сільськогосподарським виробничим кооперативом «Прогрес» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.09.2014 по 30.11.2014 № 460/15-07-22-35.434347 від 31.12.2015 (т. 1 а.с. 149-156).

Відтак, суди попередніх інстанцій дійшли правильних висновків, що з урахуванням оскарження податкових повідомлень-рішень у адміністративній справі № 815/489/16 та зважаючи на період за яким судом вже було стягнено на користь позивача пеню, періодом за який позивач має право на нарахування пені у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення, що не відшкодована протягом визначених статтею 200 ПК України строку, яка вважається заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ (жовтень 2014 року у розмірі 1496394) є період з 27.08.2015 (дати наступної за датою по яку вже було стягнено пеню у справі № 815/5007/15) по 22.01.2016 (дата прийняття податкових повідомлень рішень, які були предметом розгляду у адміністративній справі № 815/489/16), тобто 149 дні.

Копію ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.07.2016 у справі № 815/489/16 отримано Арцизькою ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області 12.07.2016 (вх. №1990/9/10).

29.06.2017 Арцизькою ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області зменшено суму заборгованості з бюджетного відшкодування за жовтень 2014 року перед ПП «Бессарабія-В» з 1496394,00 грн. на 998894,00 грн. за рахунок застосування до ПП «Бессарабія-В» штрафних санкцій у розмірі 497500,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 10.11.2016 №0001404201.

При цьому грошові зобов`язання позивача за штрафними санкціями у розмірі 497500,00 грн., згідно податкового повідомлення-рішення від 10.11.2016 №0001404201 було узгоджене 08.06.2017 (постанова Дніпропетровського апеляційного суду від 08.06.2017 у справі №808/3700/16).

Відтак, з урахуванням дати отримання Арцизькою ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області копії ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.07.2016 у справі №815/489/16 та зважаючи на дату, з якої зменшено суму заборгованості з бюджетного відшкодування за жовтень 2014 року, періодом за який позивач має право на нарахування пені у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення, щодо не відшкодована протягом визначених статтею 200 ПК України строку, яка вважається заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ (жовтень 2014 року у розмірі 1496394) є період з 12.07.2016 по 08.06.2017 тобто 332 дні.

Згідно листа Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області від 21.11.2017 № 4272/10/15-07-01 (т. 2 а.с. 58) переплата станом на 20.11.2017 з податку на додану вартість по ПП «Бессарабія-В» згідно баз даних складає, зокрема, 998894,00 грн. по декларації за жовтень 2014 року.

Згідно листа Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області від 06.12.2017 № 4423/10/15-07-01 (т. 2 а.с. 96) переплата станом на 05.12.2017 з податку на додану вартість по ПП «Бессарабія-В» згідно баз даних складає, зокрема, 998894,00 грн. по декларації за жовтень 2014 року.

Зменшено суми заборгованості з бюджетного відшкодування за жовтень 2014 року перед ПП «Бессарабія-В» з 1496394,00 грн. на 998894,00 грн., періодом за який позивач має право на нарахування пені у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення, що не відшкодована протягом визначених статтею 200 ПК України строку, яка вважається заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ (жовтень 2014 року у розмірі 998894,00) є період з 09.06.2017 (дати узгодження грошового зобов`язання по податковому повідомленню-рішенню від 10.11.2016 № 0001404201) по 12.12.2017 (дата зазначена у розрахунку у заяві про зміну позовних вимог), тобто 183 дні.

Облікова ставка Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені (21.01.2015 зважаючи на п. 200.23 ст. 200 ПК України) становить 14%.

Отже, суди попередні інстанцій правильно зазначили, що на користь ПП «Бесарабія-В» підлягає стягненню з Державного бюджету України пеня за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню на поточний банківський рахунок Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» (п/р НОМЕР_1 в ПАТ АБ «Південний», МФО 328209), за жовтень 2014 року у загальному розмірі 415427,24 грн., з яких:

1) за період з 27.08.2015 по 22.01.2016 у розмірі 102623,93 грн. (1496394 (сума, що підлягає відшкодуванню)*14% (облікова ставка Національного банку України)*120%:365*149 (кількість днів затримки);

2) за період з 12.07.2016 по 08.06.2017 у розмірі 228665,40 грн. (1496394 (сума, що підлягає відшкодуванню)*14% (облікова ставка Національного банку України)*120%:365*332 (кількість днів затримки).

3) за період з 09.06.2017 по 12.12.2017 у розмірі 84137,91 грн. (998894,00 (сума, що підлягає відшкодуванню)*14% (облікова ставка Національного банку України)*120%:365*183 (кількість днів затримки).

Враховуючи викладене, суди попередні інстанцій дійшли правильних висновків про часткове задоволення позовних вимог та про правомірність стягнення з Державного бюджету України на користь ПП «БЕССАРАБІЯ-В» пені за порушення строків відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2014 року та серпень 2014 року у загальному розмірі 1021996,30 грн.

Посилання скаржника у касаційній скарзі на те, що при обчислені пені має враховуватися облікова ставка Національного банку України, встановлена на момент виникнення пені, протягом строку дії такої пені та у разі зміни розміру ставки протягом строку нарахування пені, такі зміни при обчисленні враховуються, що і було зроблено позивачем, то Суд вважає вказані доводи безпідставними та необґрунтованими, оскільки такі доводи суперечать п. 200.23 ст. 200 ПК України, яка зокрема, передбачає, що нарахування пені здійснюється на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Крім того, помилковими є доводи позивача про те, що він 20.09.2014 заявив про відшкодування суми пені за серпень 2014 року у розмірі 2 416 713,00 грн., яка доведена у судовому порядку, оскільки матеріали справи не містять жодних доказів що саме 20.09.2014 позивач заявив про відшкодування суми пені за серпень 2014 року у розмірі 2 416 713,00 грн., натомість 22.09.2014 позивач разом з декларацією з ПДВ за серпень2014 року (т. 1 а.с. 29-31) подав саме заяву про відшкодування суми бюджетного відшкодування (т. 1 а.с. 36), а не пені.

Отже, доводи касаційної скарги, не знайшли свого підтвердження та спростовуються матеріалами справи і не дають підстав вважати, що при прийнятті оскаржуваних рішень суди допустили неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Касаційний перегляд справи здійснено в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ» від 15.01.2020 № 460-ІХ (відповідно до пункту 2 розділу ІІ цього Закону), та в межах доводів та вимог касаційної скарги відповідно до ч. 1 ст. 341 КАС України.

Згідно з частиною 1 статті 350 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Ухвалою Верховного Суду про відкриття касаційного провадження Приватному підприємству «БЕССАРАБІЯ-В» було задоволено його заяву та відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення у даній справі. У вказаній ухвалі зазначено, що касаційна скарга ПП «БЕССАРАБІЯ-В» була залишена без руху, оскільки до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору у розмірі 68914,10 грн.

Згідно з підпунктом 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній з 15.12.2017) за подання касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

При поданні позовної заяви до суду першої інстанції (позов майнового характеру) (вересень 2017 року) ставка судового збору складала 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судовий збір за подання позову складає 34457,05 грн., а за подання касаційної скарги - 68914,10 грн. (34457,05 х 200 %).

З урахуванням викладеного, з Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» (68443, Одеська область, Арцизький район, село Холмське, вулиця Соборна, 59, код ЄДРПОУ 35434347) слід стягнути до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача (стандарт IBAN): UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір за подання касаційної скарги на судові рішення у розмірі 68914,10 грн. (шістдесят вісім тисяч дев`ятсот чотирнадцять гривень 10 копійок).

На підставі викладеного, керуючись статтями 341 345 349 350 355 356 359 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Касаційну скаргу Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» залишити без задоволення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2017 та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2018 у справі № 815/4964/17, залишити без змін.

Стягнути з Приватного підприємства «БЕССАРАБІЯ-В» (68443, Одеська область, Арцизький район, село Холмське, вулиця Соборна, 59, код ЄДРПОУ 35434347) до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача (стандарт IBAN): UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір за подання касаційної скарги на судові рішення у розмірі 68914,10 грн. (шістдесят вісім тисяч дев`ятсот чотирнадцять гривень 10 копійок).

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя І.А. Васильєва

Cудді В.П. Юрченко

В.В. Хохуляк

logo